środa, 22 lutego 2017

Wytwórnia muzyczna Marshall Records podpisała kontrakt z pierwszym zespołem!

Marshall Records to wytwórnia płytowa należąca do legendarnej firmy Marshall Amplification. Choć powstała ponad pół roku temu, dopiero teraz poznaliśmy zespół, który jako pierwszy podpisał z nią kontrakt. Przekonajcie się z kim będzie współpracować nowa wytwórnia muzyczna Marshall Records.


O istnieniu wytwórni muzycznej Marshall Records wspominałam Wam już w lipcu ubiegłego roku:

''Marshall Records - taką nazwę nosi nowa wytwórnia płytowa spod szyldu Marshall Amplification. Informację o jej powstaniu firma podała dziś za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych

Marshall Records powstało by inspirować ludzi do tworzenia własnej muzyki i do dzielenia się gitarową muzyką z innymi jej miłośnikami.

Jim Marshall, założyciel firmy, kochał muzykę. Budowanie legendarnej marki rozpoczął od sklepu z instrumentami "J & T Marshall", który mieścił się w zachodnim Londynie. Wśród jego zaprzyjaźnionych klientów znajdowali się m.in. Jimi Hendrix, Pete Townshend, Eric Clapton, Ritchie Blackmore i wielu innych, którzy pragnęli zmienić coś w  rockowej i bluesowej muzyce. Brakowało im jednak odpowiedniego sprzętu. Jim cierpliwie wysłuchiwał ich wymagań i oczekiwań po czym przekuł ich marzenia w rzeczywistość konstruując sławne wzmacniacze Marshall. Ich niesamowite brzmienie znamy wszyscy.

Renoma marki Marshall nie przemija z czasem. Wybitni muzycy wciąż wybierają wzmacniacze tej firmy. Jak Wam jednak wcześniej wspominałam, obecnie zakres działalności tej firmy jest znacznie szerszy. Marshall równa się muzyka. To nie tylko instrumenty dla mistrzów, to także wyjątkowe gadżety dla zwykłych ludzi. Dzięki temu poza piecami do wyboru mamy m.in. fenomenalne słuchawki Marshall Major, mobilne głośniki bezprzewodowe, czy smartphone Marshall London.

Marshall produkuje wzmacniacze dla gitarzystów tworzących muzykę, ale także produkty dla ich fanów tej muzyki słuchających. Naturalną koleją rzeczy było scementowanie tej zależności. I tak powstało Marshall Records - wytwórnia płytowa skupiająca artystów i słuchaczy. 

Marshall Records jest kolejnym logicznym krokiem w ewolucji firmy Marshall. Dzięki temu firma muzykę będzie współtworzyć, dystrybuować oraz odtwarzać. Genialne!

Mnóstwo moich idoli korzysta ze wzmacniaczy Marshall (z Johnem Frusciante na czele :) ) Jestem fanką tej marki i jak wiecie uwielbiam gadżety sygnowane charakterystycznym logo. Nie mogę się doczekać pierwszych owoców pracy nowej wytwórni płytowej Marshall Records.(...)''
Wówczas nie wiadomo było jeszcze jacy artyści trafią pod skrzydła nowej wytwórni. Dziś już wszystko jest jasne. Pierwszym zespołem, który podpisał kontrakt z wytwórnią muzyczną Marshall Records jest The Dirty Youth.

The Dirty Youth to brytyjski zespół rockowy utworzony w 2009 roku. Jak dotąd grupa ma na swoim koncie dwa albumy studyjne - 'Red Light Fix' z 2011 roku oraz 'Gold Dust' z 2015 roku. Trzecia płyta sygnowana Marshall Records ma ukazać się w 2017 roku. Skład zespołu stanowią obecnie: Danni Monroe, Matt Bond, Leon Watkins, Luke Padfield i Freddie Green. Muzyki The Dirty Youth możecie posłuchać tutaj:


Słuchacie The Dirty Youth? Czekacie na nowy album nagrany we współpracy z Marshall Records?

Jeżeli to dzięki mnie dowiedzieliście się o istnieniu wytwórni Marshall, będzie mi bardzo miło, jeżeli polubicie mój profil na Facebooku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do wymiany opinii :) Dziękuję za wszystkie komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...