wtorek, 20 września 2016

Gorillaz - nowa płyta w jeszcze w 2016 roku?

Damon Albarn już od ponad roku obiecuje fanom nową płytę Gorillaz. Latem 2015 roku podekscytowana informowałam Was o tym, że prace nad nią mały ruszyć tuż po zakończeniu wakacji. Jak dotąd nie było widać żadnych efektów tej pracy. Raz pojawiały się głosy, że płyta ukaże się wkrótce, a raz, że w 2016 roku nie ma co liczyć na nowy album Gorillaz. Dziś pojawiło się jednak światełko w tunelu. Przejdźcie do dalszej części posta i dowiedzcie się o co chodzi :)


Całe zamieszanie rozpoczęło się dziś rano, kiedy to Gorillaz za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosili światu fakt, iż w serwisie Instagram pojawił się profil zespołu.

Wszyscy zatem tłumnie ruszyli podziwiać profil Gorillaz na Intagramie. Znaleźć tam można przekrój najważniejszych wydarzeń z historii grupy przedstawiony w formie osi czasu stworzonej z ilustracji. Profil zaczyna się od listopada 2000 roku, kiedy to miała miejsce premiera "Tomorrow Comes Today" - pierwszej EPki spod szyldu Gorillaz. Następnie profil zahacza o 2001 rok, czyli ten w którym ukazał się tytułowy, debiutancki album grupy Gorillaz. Jest tam wzmianka o nagrodzie MTV EMA za m.in. najlepszą piosenkę i o BRIT Award. Możemy tam zobaczyć okładkę magazynu Dazed, który jako pierwszy umieścił na "jedynce"Gorillaz. Instagramowa oś czasu zespołu w tej chwili kończy się na "Spacemonkeyz Versus Gorillaz" - czyli albumie stworzonym z najpopularniejszych utworów grupy zremiksowanych przez inny zespół Spacemonkeyz. 

Jednocześnie z profilem na Instagramie aktualizowany był profil Gorillaz na Twitterze.  

Nagła aktywność grupy w sieci rozbudziła w fanach nadzieję, że może oto nadchodzi właśnie informacja o nowej płycie, że lada chwila w sieci pojawi się data premiery nowego albumu Gorillaz i będzie to jeszcze w 2016 roku...

Niestety, sentymentalna podróż przez dotychczasowy dorobek Gorillaz to na razie wszystko co zespół ma do zaoferowania. Aktualności na Twitterze zamyka grafika z wymowną informacją "THE  _END Until the next time". Ja jednak wierzę, że dzisiejsza akcja miała na celu pobudzenie czujności fanów i wkrótce doczekamy się wielkich ogłoszeń. Jak to mówią na Zachodzie - stay tuned :)


Chcielibyście posłuchać nowego albumu Gorillaz jeszcze w 2016 roku?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do wymiany opinii :) Dziękuję za wszystkie komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...