piątek, 22 stycznia 2016

At The Drive-In powraca w 2016 roku!

Kolektyw At The Drive-In w 2016 roku wyruszy w trasę koncertową po Europie i Stanach Zjednoczonych. Ta sensacyjna wiadomość obiegła wczoraj media społecznościowe. Jak dotąd zespół zapowiedział 27 koncertów. W międzyczasie grupa zamierza pracować nad stworzeniem nowej muzyki.
At The Drive-In to powstały w 1993 roku amerykański, post-hardcore'owy zespół założony przez Cedrica Bixler'a oraz Jima Ward'a do których dołączyli Omar Rodriguez-Lopez, Paul Hinojos oraz Tony Hajjar. W 2001 roku grupa się rozwiązała, a jej członkowie skupili się na innych projektach. Bixler i Rodriguez utworzyli zespół The Mars Volta, pozostali członkowie At The Drive-In uformowali zespół "Sparta". W 2012 roku grupa At The Drive-In zjednoczyła się i wystąpiła na dwóch festiwalach: Coachella oraz Lollapalooza. Nadchodzące występy w 2016 roku będą pierwszymi od tamtego czasu. Panowie mają w swoim dotychczasowym dorobku trzy albumy studyjne: "Acrobatic Tenement", "In/Casino/Out" oraz "Relationship of Command". 

Cenię sobie talent Omara Rodrigueza-Lopeza, ostatni i jedyny jak dotąd raz mogłam go posłuchać podczas koncertu The Mars Volta na Open'erze w 2012 roku. 29 czerwca 2015 w Warszawie miał odbyć się koncert Antemasque, ale został odwołany. Mam nadzieję, że podczas trasy w 2016 roku At The Drive-In jakimś cudem zahaczy o Polskę. A może chociaż Omar zabierze swojego kolegę Frusciante na muzyczną wycieczkę po Europie?

Bardzo chciałabym posłuchać ich na żywo. A Wy? 

Youdeetah

1 komentarz:

  1. Pamiętam czasy jak Omar i Cedric grali we Wrocławiu :) Ale ten czas leci.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam do wymiany opinii :) Dziękuję za wszystkie komentarze :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...